Cellulit na udach biodrach i pośladkach

Problem z pozbyciem się uporczywego cellulitu dotyczy wielu kobiet. Głównie chodzi o cellulit na udach biodrach i pośladkach, który jest dosyć wstydliwą „dolegliwością”, przez którą niestety często rezygnuje się z noszenia ulubionych ciuchów i unika pojawiania się na basenie i na plaży. Jeśli doskwiera Ci ten problem nie załamuj się. Choć nie jest to proste, cellulit na udach, biodrach i pośladkach można zredukować, a nawet wyeliminować. Miej jednak na uwadze to, że walka z cellulitem to długa droga, która wymaga z Twojej strony dużego zaangażowania, pracy, konsekwencji i wytrwałości.

Kiedy pojawia się cellulit na udach, biodrach i pośladkach?

Choć mówi się o tym stosunkowo rzadko, cellulit na udach, biodrach i pośladkach może wynikać nie tyle ze złej diety, co ze zmian w gospodarce hormonalnej i z zaburzeń hormonalnych, które mogą być spowodowane przyjmowaniem środków antykoncepcyjnych. Dlatego też kiedy cellulit daje o sobie znać, dobrze jest zrobić sobie badania hormonalne zamiast od razu brać się za zabiegi i dietę, która niekoniecznie w tej sytuacji może pomóc. Cellulit na udach, biodrach i pośladkach pojawia się również wtedy, kiedy prowadzimy siedzący tryb życia i mamy mało ruchu. Cellulitowi sprzyja również palenie papierosów, a nawet noszenie ciasnych ubrań. Cellulit na udach biodrach i pośladkach może pojawić się też wtedy, kiedy Twoja dieta sprowadza się do jedzenia produktów bogatych w tłuszcze, sól i węglowodany, więc jeśli to tylko możliwe, staraj się ich unikać.

Jak skutecznie usunąć cellulit?

  • Najlepsze na cellulit na udach biodrach i pośladkach są przede wszystkim ćwiczenia. Prawda jest taka, że im więcej ćwiczysz dane partie, na których widoczny jest cellulit, tym lepsze uzyskasz efekty. Ćwiczenia na pośladki zebrane na naszej stronie są świetne jeśli chcesz zwalczyć cellulit na udach i pośladkach.
  • Oprócz ćwiczeń, na cellulit na udach, biodrach i pośladkach pomagają masaże i odpowiednie preparaty, które wspomagają proces redukcji cellulitu.
  • Na obecność cellulitu wpływa też dieta. Dbaj o siebie i odżywiaj się zdrowo. Unikaj spożywania fast foodów i picia dużych ilości alkoholu, bo to sprzyja powstawaniu cellulitu.
  • Jeśli chcesz uzyskać najlepsze efekty, najlepiej będzie jeśli połączysz ze sobą ćwiczenia, odpowiednią suplementację i zabiegi kosmetyczne. Wszystkie te czynniki na pewno przyczynią się do poprawy, a w dłuższej perspektywie być może będziesz w stanie całkowicie usunąć cellulit na udach biodrach i pośladkach.

Cellulit na udach biodrach i pośladkach - ćwiczenia na pośladki


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

lub